विश्व कीर्तिमानी संगीतकारकाे उपाधि नेपालका सन्तोष श्रेष्ठलाई

बुटवल । २५ असार
तिम्ले पराई ठानेपछि पराई हुन…, तिम्रो दिलमा चोट लाग्दा मेरो दिलमा दुख्छ… लगायत दर्जनौं नेपाली सुगम गीतका सफल सङ्गीतकार सन्तोष श्रेष्ठ गिनिज वर्ल्ड रेकर्डमा नाम लेखाउन सफल भएका छन् । सन्तोषको संगीतमा दर्जनौँ एल्बमहरू बजारमा आइसकेका छन् ।
अन्तर्राष्ट्रिय बाह्र भाषामा सङ्गीत भर्न सफल भएका कारण चर्चित संगीतकार सन्तोषको नाम गिनिज वर्ल्ड रेकर्डमा दर्ता भएको हो । गिनिज वर्ल्ड रेकर्डले श्रेष्ठलाई विश्व कीर्तिमानी सङ्गीतकारका रूपमा प्रमाणपत्र प्रदान गरेको छ ।
डा. डिआर उपाध्यायको शब्द र सन्तोषको संगीतमा नेपाली, हिन्दी, चाइनिज, जापानी, अङ्ग्रेजी, रसियन, कोरियन, फ्रेन्च, स्पेन, इटालियन, जर्मन, थाई गरी १४ भाषामा गीत रेकर्डिङ गरिएको थियो । विगत २० वर्षदेखि नेपाली गीत-संगीत क्षेत्रमा सक्रिय सन्तोष यो सफलताले आगामी दिनमा झनै संगीत कर्ममा डटेर लाग्ने प्रोत्साहन मिलेको बताउँछन् ।